Objevte krásu Šumavy

Domů Trasy
First slide

Pancíř a Černé jezero

Výlet na Pancíř a k Černému jezeru je na Železnorudsku velice oblíbený, po cestě šumavskými lesy budete moci zahlédnout nejvyšší vrchol Šumavy Arber (Velký Javor), nebo se můžete osvěžit na terase v penzionu Azalka, kde jsou za dobrých viditelných podmínek vidět alpy. Na vrcholku Pancíře se nacházejí známé otevřené dveře od skupiny WeLoveSumava. Poté dorazíte k Černému ledovcovému jezeru, kde vás uchvátí panenská příroda. Cesta zpátky na půjčovnu už bude velice pohodlná a celou dobu z kopce.

First slide

Černé jezero a Nýrsko

Po cestě na Černé jezero pojedete po cyklostezce č. 33 podél špičáčského potoka kde jsou k vidění velké bobří hráze. Poté vás bude čekat stoupání na Špičáčské sedlo kde se dáte doleva směrem na Černé Jezero, Cyklostezka 2055 vás povede po vrstevnici, která je doprovázena krásnými výhledy do šumavské přírody. Na rozcestníku U Zadních chalup se vydáte směrem Hamry po cyklostezce 2049 a pak se napojíte na cyklostezku č. 33, která vás dovede zpět do Železné Rudy. V první polovině trasy se nenachazí restaurace.

First slide

Prášily a Modrava

Trasa na Modravu už se řadí mezi náročnější, ale stojí za to. Nabízí vám krásná panoramata a také cesty podél šumavských potoků a říček. Ta nejhezčí je těsně před Modravou, kde se nachází místní pivovar s terasou a výhledem do šumavské přírody a to je idealní místo na oběd. Cestou zpátky doporučujeme cestu přes Srní, kde se můžete osvěžit, pak vám cesta rychleji uteče.

First slide

Jezero Laka a Prášily

Tato trasa je ideální pohodový výlet. Ze začátku vás sice čeká dlouhý kopec, ale to naše elektrokola zvládnou za vás a potom už jen po rovině a nebo z kopce. Po cestě neminete nejmělčí ledovcové jezero Laka ke kterému vás dovede krásný potok. Poté se dostanete do Prášil, kde se dá dobře najíst v Hostinci u Michala, ale kdyby tam bylo plno, tak další hospoda, kde se dá dobře najíst je v Nové Hůrce (cca 40 minut cesty). Poté vás čeká vyhlídková trasa pastvinami a šumavskými lesy.

First slide

Západ slunce na Pancíři

Využijte speciální podzimní nabídku a vypůjčte si elektrokolo za zvýhodněnou cenu ve večerních hodinách a vyražte na západ slunce na Pancíř. Doba vypůjčení až dvě hodiny a cena jedinečných 250 kč/e-kolo.